- Loyal
- 7308AC
7308AC Bearing | Loyal
| 7308AC interchange Loyal 7308AC | |
| 7308AC cross reference Loyal 7308AC | |
| 7308AC Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7308AC |
| D | 90 mm |
| d | 40 mm |
| B | 23 mm |
| C | 23 mm |
| Size (mm) | 40x90x23 |
| Width (mm) | 23 |
| Bearing number | 7308AC |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



7308AC PDF download