- Loyal
- 7218C
7218C Bearing | Loyal
| 7218C interchange Loyal 7218C | |
| 7218C cross reference Loyal 7218C | |
| 7218C Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7218C |
| D | 160 mm |
| d | 90 mm |
| B | 30 mm |
| C | 30 mm |
| Size (mm) | 90x160x30 |
| Width (mm) | 30 |
| Bearing number | 7218C |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



7218C PDF download