- Loyal
- 7309-B
7309-B Bearing | Loyal
| 7309-B interchange SIGMA 7309-B | |
| 7309-B cross reference SIGMA 7309-B | |
| 7309-B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7309-B |
| D | 100 mm |
| d | 45 mm |
| B | 25 mm |
| C | 25 mm |
| Size (mm) | 45x100x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | 7309-B |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
| Outer Diameter (mm) | 100 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



7309-B PDF download