- Loyal
- 515-764
515-764 Bearing | Loyal
| 515-764 interchange FLT 515-764 | |
| 515-764 cross reference FLT 515-764 | |
| 515-764 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 515-764 |
| D | 139,992 mm |
| d | 76,2 mm |
| T | 36,098 mm |
| B | 36,512 mm |
| Size (mm) | 76.2x139.992x36.098 |
| Width (mm) | 36,098 |
| Bearing number | 515-764 |
| Bore Diameter (mm) | 76,2 |
| Outer Diameter (mm) | 139,992 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



515-764 PDF download