- Loyal
- 469/453A
469/453A Bearing | Loyal
| 469/453A interchange Fersa 469/453A | |
| 469/453A cross reference Fersa 469/453A | |
| 469/453A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 469/453A |
| D | 107,95 mm |
| d | 57,15 mm |
| Size (mm) | 57.15x107.95x27.783 |
| Width (mm) | 27,783 |
| Bearing number | 469/453A |
| Bore Diameter (mm) | 57,15 |
| Outer Diameter (mm) | 107,95 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



469/453A PDF download