- Loyal
- 6217
6217 Bearing | Loyal
| 6217 interchange SIGMA 6217 | |
| 6217 cross reference SIGMA 6217 | |
| 6217 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6217 |
| D | 150 mm |
| d | 85 mm |
| B | 28 mm |
| C | 28 mm |
| Size (mm) | 85x150x28 |
| Width (mm) | 28 |
| Bearing number | 6217 |
| Bore Diameter (mm) | 85 |
| Outer Diameter (mm) | 150 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



6217 PDF download