- Loyal
- 7215 B
7215 B Bearing | Loyal
| 7215 B interchange ISO 7215 B | |
| 7215 B cross reference ISO 7215 B | |
| 7215 B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7215 B |
| D | 130 mm |
| d | 75 mm |
| B | 25 mm |
| C | 25 mm |
| a | 55,5 mm |
| Size (mm) | 75x130x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | 7215 B |
| Angle (α) | 40 ° |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



7215 B PDF download