- Loyal
- 539/532A
539/532A Bearing | Loyal
| 539/532A interchange Fersa 539/532A | |
| 539/532A cross reference Fersa 539/532A | |
| 539/532A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 539/532A |
| D | 111,125 mm |
| d | 53,975 mm |
| Size (mm) | 53.975x111.125x38.1 |
| Width (mm) | 38,1 |
| Bearing number | 539/532A |
| Bore Diameter (mm) | 53,975 |
| Outer Diameter (mm) | 111,125 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



539/532A PDF download