- Loyal
- F18009
F18009 Bearing | Loyal
| F18009 interchange Fersa F18009 | |
| F18009 cross reference Fersa F18009 | |
| F18009 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F18009 |
| D | 85 mm |
| d | 45 mm |
| B | 23 mm |
| Size (mm) | 45x85x23 |
| Width (mm) | 23 |
| Bearing number | F18009 |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
| Outer Diameter (mm) | 85 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



F18009 PDF download