- Loyal
- F16190
F16190 Bearing | Loyal
| F16190 interchange Fersa F16190 | |
| F16190 cross reference Fersa F16190 | |
| F16190 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F16190 |
| D | 62 mm |
| d | 40 mm |
| B | 24 mm |
| Size (mm) | 40x62x24 |
| Width (mm) | 24 |
| Bearing number | F16190 |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



F16190 PDF download