- Loyal
- F16103
F16103 Bearing | Loyal
| F16103 interchange Fersa F16103 | |
| F16103 cross reference Fersa F16103 | |
| F16103 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F16103 |
| D | 62 mm |
| d | 40 mm |
| B | 20,625 mm |
| Size (mm) | 40x62x20.625 |
| Width (mm) | 20,625 |
| Bearing number | F16103 |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



F16103 PDF download