- Loyal
- 7315-B
7315-B Bearing | Loyal
| 7315-B interchange SIGMA 7315-B | |
| 7315-B cross reference SIGMA 7315-B | |
| 7315-B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7315-B |
| D | 160 mm |
| d | 75 mm |
| B | 37 mm |
| C | 37 mm |
| Size (mm) | 75x160x37 |
| Width (mm) | 37 |
| Bearing number | 7315-B |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



7315-B PDF download