- Loyal
- KZK 38x46x20
KZK 38x46x20 Bearing | Loyal
| KZK 38x46x20 interchange NBS KZK 38x46x20 | |
| KZK 38x46x20 cross reference NBS KZK 38x46x20 | |
| KZK 38x46x20 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 38x46x20 |
| Fw | 38 mm |
| Ew | 46 mm |
| Bc | 20 mm |
| Weight | 0,05 Kg |
| Bearing number | KZK 38x46x20 |
| Bore Diameter (mm) | 38 |
| Outer Diameter (mm) | 46 |
| Basic dynamic load rating (C) | 31,1 kN |
| Basic static load rating (C0) | 43 kN |
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



KZK 38x46x20 PDF download