- Loyal
- KZK 18x24x12
KZK 18x24x12 Bearing | Loyal
| KZK 18x24x12 interchange NBS KZK 18x24x12 | |
| KZK 18x24x12 cross reference NBS KZK 18x24x12 | |
| KZK 18x24x12 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 18x24x12 |
| Fw | 18 mm |
| Ew | 24 mm |
| Bc | 12 mm |
| Weight | 0,01 Kg |
| Bearing number | KZK 18x24x12 |
| Bore Diameter (mm) | 18 |
| Outer Diameter (mm) | 24 |
| Basic dynamic load rating (C) | 11,6 kN |
| Basic static load rating (C0) | 13,1 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



KZK 18x24x12 PDF download