- Loyal
- KZK 16x22x12
KZK 16x22x12 Bearing | Loyal
| KZK 16x22x12 interchange INA KZK 16x22x12 | |
| KZK 16x22x12 cross reference INA KZK 16x22x12 | |
| KZK 16x22x12 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 16x22x12 |
| Fw | 16 mm |
| Ew | 22 mm |
| Bc | 12 mm |
| Weight | 9,5 Kg |
| Bearing number | KZK 16x22x12 |
| Bore Diameter (mm) | 16 |
| Outer Diameter (mm) | 22 |
| Basic dynamic load rating (C) | 11000 kN |
| Basic static load rating (C0) | 11900 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



KZK 16x22x12 PDF download