- Loyal
- KZK 14,4x20,4x10
KZK 14,4x20,4x10 Bearing | Loyal
| KZK 14,4x20,4x10 interchange INA KZK 14,4x20,4x10 | |
| KZK 14,4x20,4x10 cross reference INA KZK 14,4x20,4x10 | |
| KZK 14,4x20,4x10 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 14,4x20,4x10 |
| Fw | 14,4 mm |
| Ew | 20,4 mm |
| Bc | 10 mm |
| Weight | 6,5 Kg |
| Bearing number | KZK 14,4x20,4x10 |
| Bore Diameter (mm) | 14,4 |
| Outer Diameter (mm) | 20,4 |
| Basic dynamic load rating (C) | 8100 kN |
| Basic static load rating (C0) | 7800 kN |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



KZK 14,4x20,4x10 PDF download