- Loyal
- 566/563D+X3S-566
566/563D+X3S-566 Bearing | Loyal
| 566/563D+X3S-566 interchange Timken 566/563D+X3S-566 | |
| 566/563D+X3S-566 cross reference Timken 566/563D+X3S-566 | |
| 566/563D+X3S-566 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 566/563D+X3S-566 |
| D | 127 mm |
| d | 69,85 mm |
| T | 80,962 mm |
| C | 65,088 mm |
| R | 3,5 mm |
| r | 1,5 mm |
| Size (mm) | 69.85x127x80.962 |
| Width (mm) | 80,962 |
| Bearing number | 566/563D+X3S-566 |
| Bore Diameter (mm) | 69,85 |
| Outer Diameter (mm) | 127 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



566/563D+X3S-566 PDF download