- Loyal
- KTW 222625
KTW 222625 Bearing | Loyal
| KTW 222625 interchange IKO KTW 222625 | |
| KTW 222625 cross reference IKO KTW 222625 | |
| KTW 222625 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KTW 222625 |
| Fw | 22 mm |
| Ew | 26 mm |
| Bc | 25 mm |
| Weight | 0,0177 Kg |
| Category | Bearings |
| Inventory | 0.0 |
| Product Group | B04144 |
| Bearing number | KTW 222625 |
| Manufacturer Name | IKO |
| Weight / US pound | 0 |
| Bore Diameter (mm) | 22 |
| Outer Diameter (mm) | 26 |
| Minimum Buy Quantity | N/A |
| Basic dynamic load rating (C) | 17,1 kN |
| Basic static load rating (C0) | 29,4 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



KTW 222625 PDF download