- Loyal
- KTW 202531,6
KTW 202531,6 Bearing | Loyal
| KTW 202531,6 interchange IKO KTW 202531,6 | |
| KTW 202531,6 cross reference IKO KTW 202531,6 | |
| KTW 202531,6 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KTW 202531,6 |
| Fw | 20 mm |
| Ew | 25 mm |
| Bc | 31,6 mm |
| Weight | 0,0265 Kg |
| Bearing number | KTW 202531,6 |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 25 |
| Basic dynamic load rating (C) | 21,7 kN |
| Basic static load rating (C0) | 33,2 kN |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



KTW 202531,6 PDF download