- Loyal
- KTV 121615,5 EG
KTV 121615,5 EG Bearing | Loyal
| KTV 121615,5 EG interchange IKO KTV 121615,5 EG | |
| KTV 121615,5 EG cross reference IKO KTV 121615,5 EG | |
| KTV 121615,5 EG Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KTV 121615,5 EG |
| Fw | 12 mm |
| Ew | 16 mm |
| Bc | 15,5 mm |
| Weight | 0,0068 Kg |
| Bearing number | KTV 121615,5 EG |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 16 |
| Basic dynamic load rating (C) | 7,6 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



KTV 121615,5 EG PDF download