- Loyal
- NNU6015
NNU6015 Bearing | Loyal
| NNU6015 interchange ISO NNU6015 | |
| NNU6015 cross reference ISO NNU6015 | |
| NNU6015 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NNU6015 |
| D | 115 mm |
| d | 75 mm |
| B | 71 mm |
| C | 71 mm |
| Size (mm) | 75x115x71 |
| Width (mm) | 71 |
| Bearing number | NNU6015 |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 115 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



NNU6015 PDF download