- Loyal
- 57518/TR1312/IYD
57518/TR1312/IYD Bearing | Loyal
| 57518/TR1312/IYD interchange KOYO 57518/TR1312/IYD | |
| 57518/TR1312/IYD cross reference KOYO 57518/TR1312/IYD | |
| 57518/TR1312/IYD Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 57518/TR1312/IYD |
| d | 70,3 mm |
| D | 117 mm |
| T | 64,5 mm |
| B | 27,7 mm |
| C | 54,6 mm |
| d1 | 69,9 mm |
| D1 | 126 mm |
| B1 | 24,9 mm |
| C1 | 3,9 mm |
| Bearing number | 57518/TR1312/IYD |
| Bore Diameter (mm) | 70,3 |
| Outer Diameter (mm) | 117 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



57518/TR1312/IYD PDF download