- Loyal
- KTV 121613 EG
KTV 121613 EG Bearing | Loyal
| KTV 121613 EG interchange IKO KTV 121613 EG | |
| KTV 121613 EG cross reference IKO KTV 121613 EG | |
| KTV 121613 EG Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KTV 121613 EG |
| Fw | 12 mm |
| Ew | 16 mm |
| Bc | 13 mm |
| Weight | 0,0056 Kg |
| Bearing number | KTV 121613 EG |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 16 |
| Basic dynamic load rating (C) | 7,02 kN |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



KTV 121613 EG PDF download