- Loyal
- KTV 101410 EG
KTV 101410 EG Bearing | Loyal
| KTV 101410 EG interchange IKO KTV 101410 EG | |
| KTV 101410 EG cross reference IKO KTV 101410 EG | |
| KTV 101410 EG Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KTV 101410 EG |
| Fw | 10 mm |
| Ew | 14 mm |
| Bc | 10 mm |
| Weight | 0,0038 Kg |
| Bearing number | KTV 101410 EG |
| Bore Diameter (mm) | 10 |
| Outer Diameter (mm) | 14 |
| Basic dynamic load rating (C) | 4,52 kN |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



KTV 101410 EG PDF download