- Loyal
- KTV 10,51415 EG
KTV 10,51415 EG Bearing | Loyal
| KTV 10,51415 EG interchange IKO KTV 10,51415 EG | |
| KTV 10,51415 EG cross reference IKO KTV 10,51415 EG | |
| KTV 10,51415 EG Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KTV 10,51415 EG |
| Fw | 10,5 mm |
| Ew | 14 mm |
| Bc | 15 mm |
| Weight | 0,0051 Kg |
| Bearing number | KTV 10,51415 EG |
| Bore Diameter (mm) | 10,5 |
| Outer Diameter (mm) | 14 |
| Basic dynamic load rating (C) | 5,71 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



KTV 10,51415 EG PDF download