- Loyal
- 7210 CDF
7210 CDF Bearing | Loyal
| 7210 CDF interchange ISO 7210 CDF | |
| 7210 CDF cross reference ISO 7210 CDF | |
| 7210 CDF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7210 CDF |
| D | 90 mm |
| d | 50 mm |
| a | 1,1 mm |
| B1 | 40 mm |
| Size (mm) | 50x90x40 |
| Width (mm) | 40 |
| Bearing number | 7210 CDF |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



7210 CDF PDF download