- Loyal
- NU 310
NU 310 Bearing | Loyal
| NU 310 interchange SIGMA NU 310 | |
| NU 310 cross reference SIGMA NU 310 | |
| NU 310 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU 310 |
| D | 110 mm |
| d | 50 mm |
| B | 27 mm |
| C | 27 mm |
| Size (mm) | 50x110x27 |
| Width (mm) | 27 |
| Bearing number | NU 310 |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



NU 310 PDF download