- Loyal
- 21311 KCW33+AH311
21311 KCW33+AH311 Bearing | Loyal
| 21311 KCW33+AH311 interchange ISO 21311 KCW33+AH311 | |
| 21311 KCW33+AH311 cross reference ISO 21311 KCW33+AH311 | |
| 21311 KCW33+AH311 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 21311 KCW33+AH311 |
| d | 55 mm |
| D | 120 mm |
| B | 29 mm |
| C | 29 mm |
| d1 | 50 mm |
| B1 | 3 mm |
| B2 | 7 mm |
| Size (mm) | 55x120x29 |
| Width (mm) | 29 |
| Bearing number | 21311 KCW33+AH311 |
| Bore Diameter (mm) | 55 |
| Outer Diameter (mm) | 120 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



21311 KCW33+AH311 PDF download