- Loyal
- NU 320
NU 320 Bearing | Loyal
| NU 320 interchange SIGMA NU 320 | |
| NU 320 cross reference SIGMA NU 320 | |
| NU 320 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU 320 |
| D | 215 mm |
| d | 100 mm |
| B | 47 mm |
| C | 47 mm |
| Size (mm) | 100x215x47 |
| Width (mm) | 47 |
| Bearing number | NU 320 |
| Bore Diameter (mm) | 100 |
| Outer Diameter (mm) | 215 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



NU 320 PDF download