- Loyal
- 6203/12
6203/12 Bearing | Loyal
| 6203/12 interchange Fersa 6203/12 | |
| 6203/12 cross reference Fersa 6203/12 | |
| 6203/12 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6203/12 |
| D | 40 mm |
| d | 12 mm |
| B | 12 mm |
| Size (mm) | 12x40x12 |
| Width (mm) | 12 |
| Bearing number | 6203/12 |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 40 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



6203/12 PDF download