- Loyal
- 749A/742
749A/742 Bearing | Loyal
| 749A/742 interchange Fersa 749A/742 | |
| 749A/742 cross reference Fersa 749A/742 | |
| 749A/742 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 749A/742 |
| D | 150,089 mm |
| d | 82,55 mm |
| Size (mm) | 82.55x150.089x44.45 |
| Width (mm) | 44,45 |
| Bearing number | 749A/742 |
| Bore Diameter (mm) | 82,55 |
| Outer Diameter (mm) | 150,089 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



749A/742 PDF download