- Loyal
- 6203-2RS
6203-2RS Bearing | Loyal
| 6203-2RS interchange Fersa 6203-2RS | |
| 6203-2RS cross reference Fersa 6203-2RS | |
| 6203-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6203-2RS |
| D | 40 mm |
| d | 17 mm |
| B | 12 mm |
| Size (mm) | 17x40x12 |
| Width (mm) | 12 |
| Bearing number | 6203-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 17 |
| Outer Diameter (mm) | 40 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



6203-2RS PDF download