- Loyal
- 6202ZG15B
6202ZG15B Bearing | Loyal
| 6202ZG15B interchange SNR 6202ZG15B | |
| 6202ZG15B cross reference SNR 6202ZG15B | |
| 6202ZG15B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6202ZG15B |
| D | 35,000 mm |
| d | 15,000 mm |
| B | 11,000 mm |
| C | 11,000 mm |
| Size (mm) | 15x35x11 |
| Width (mm) | 11,000 |
| Bearing number | 6202ZG15B |
| Bore Diameter (mm) | 15,000 |
| Outer Diameter (mm) | 35,000 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



6202ZG15B PDF download