- Loyal
- 6202-2RS d16 C3
6202-2RS d16 C3 Bearing | Loyal
| 6202-2RS d16 C3 interchange PFI 6202-2RS d16 C3 | |
| 6202-2RS d16 C3 cross reference PFI 6202-2RS d16 C3 | |
| 6202-2RS d16 C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6202-2RS d16 C3 |
| D | 35 mm |
| d | 16 mm |
| B | 11 mm |
| Size (mm) | 16x35x11 |
| Width (mm) | 11 |
| Bearing number | 6202-2RS d16 C3 |
| Bore Diameter (mm) | 16 |
| Outer Diameter (mm) | 35 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



6202-2RS d16 C3 PDF download