- Loyal
- PSL212-315
PSL212-315 Bearing | Loyal
| PSL212-315 interchange PSL PSL212-315 | |
| PSL212-315 cross reference PSL PSL212-315 | |
| PSL212-315 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PSL212-315 |
| D | 463,55 mm |
| d | 350,444 mm |
| H | 107,95 mm |
| r min. | 7 mm |
| Weight | 50,2 Kg |
| Size (mm) | 350.444x463.55x107.95 |
| Width (mm) | 107,95 |
| Bearing number | PSL212-315 |
| Bore Diameter (mm) | 350,444 |
| Outer Diameter (mm) | 463,55 |
| Basic dynamic load rating (C) | 775 kN |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



PSL212-315 PDF download