- Loyal
- PSL211-302
PSL211-302 Bearing | Loyal
| PSL211-302 interchange PSL PSL211-302 | |
| PSL211-302 cross reference PSL PSL211-302 | |
| PSL211-302 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PSL211-302 |
| D | 379,4 mm |
| d | 299,24 mm |
| H | 73,15 mm |
| r min. | 5 mm |
| Size (mm) | 299.24x379.4x73.15 |
| Width (mm) | 73,15 |
| Bearing number | PSL211-302 |
| Bore Diameter (mm) | 299,24 |
| Outer Diameter (mm) | 379,4 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



PSL211-302 PDF download