- Loyal
- UKT217
UKT217 Bearing | Loyal
| UKT217 interchange ISO UKT217 | |
| UKT217 cross reference ISO UKT217 | |
| UKT217 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | UKT217 |
| S | 48 mm |
| H | 260 mm |
| R | 38 mm |
| L | 54 mm |
| K | 30 mm |
| J | 73 mm |
| G | 29 mm |
| E | 173 mm |
| B | 82 mm |
| A | 198 mm |
| Q | 73 mm |
| P | 124 mm |
| d | 75 mm |
| H1 | 162 mm |
| H2 | 157 mm |
| Bearing number | UKT217 |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



UKT217 PDF download