- Loyal
- K434831ZWPC
K434831ZWPC Bearing | Loyal
| K434831ZWPC interchange KBC K434831ZWPC | |
| K434831ZWPC cross reference KBC K434831ZWPC | |
| K434831ZWPC Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | K434831ZWPC |
| Fw | 43 mm |
| Ew | 48 mm |
| Bc | 31 mm |
| Weight | 0.033 Kg |
| Bearing number | K434831ZWPC |
| Bore Diameter (mm) | 43 |
| Outer Diameter (mm) | 48 |
| (Grease) Lubrication Speed | 6500 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 34 kN |
| Basic static load rating (C0) | 75,8 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



K434831ZWPC PDF download