- Loyal
- 100RF33
100RF33 Bearing | Loyal
| 100RF33 interchange Timken 100RF33 | |
| 100RF33 cross reference Timken 100RF33 | |
| 100RF33 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 100RF33 |
| d | 100 mm |
| F | 122 mm |
| D | 215 mm |
| E | 193 mm |
| B | 82,6 mm |
| C | 82,6 mm |
| r max | 2,5 mm |
| Bearing number | 100RF33 |
| Bore Diameter (mm) | 100 |
| Outer Diameter (mm) | 193 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



100RF33 PDF download