- Loyal
- NU19/670
NU19/670 Bearing | Loyal
| NU19/670 interchange NTN NU19/670 | |
| NU19/670 cross reference NTN NU19/670 | |
| NU19/670 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU19/670 |
| D | 900,000 mm |
| d | 670,000 mm |
| B | 103,000 mm |
| C | 103,000 mm |
| Size (mm) | 670x900x103 |
| Width (mm) | 103,000 |
| Bearing number | NU19/670 |
| Bore Diameter (mm) | 670,000 |
| Outer Diameter (mm) | 900,000 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



NU19/670 PDF download