- Loyal
- HC6206DTA2
HC6206DTA2 Bearing | Loyal
| HC6206DTA2 interchange KBC HC6206DTA2 | |
| HC6206DTA2 cross reference KBC HC6206DTA2 | |
| HC6206DTA2 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | HC6206DTA2 |
| D | 62 mm |
| d | 28 mm |
| B | 17 mm |
| Size (mm) | 28x62x17 |
| Width (mm) | 17 |
| Bearing number | HC6206DTA2 |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



HC6206DTA2 PDF download