- Loyal
- K384329ZWPCSP
K384329ZWPCSP Bearing | Loyal
| K384329ZWPCSP interchange KBC K384329ZWPCSP | |
| K384329ZWPCSP cross reference KBC K384329ZWPCSP | |
| K384329ZWPCSP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | K384329ZWPCSP |
| Fw | 38 mm |
| Ew | 43 mm |
| Bc | 29 mm |
| Weight | 0.028 Kg |
| Bearing number | K384329ZWPCSP |
| Bore Diameter (mm) | 38 |
| Outer Diameter (mm) | 43 |
| (Grease) Lubrication Speed | 7500 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 30,1 kN |
| Basic static load rating (C0) | 62,2 kN |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



K384329ZWPCSP PDF download