- Loyal
- 61932
61932 Bearing | Loyal
| 61932 interchange SIGMA 61932 | |
| 61932 cross reference SIGMA 61932 | |
| 61932 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 61932 |
| D | 220 mm |
| d | 160 mm |
| B | 28 mm |
| C | 28 mm |
| Size (mm) | 160x220x28 |
| Width (mm) | 28 |
| Bearing number | 61932 |
| Bore Diameter (mm) | 160 |
| Outer Diameter (mm) | 220 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



61932 PDF download