- Loyal
- KLNJ3/4
KLNJ3/4 Bearing | Loyal
| KLNJ3/4 interchange RHP KLNJ3/4 | |
| KLNJ3/4 cross reference RHP KLNJ3/4 | |
| KLNJ3/4 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KLNJ3/4 |
| D | 41,275 mm |
| d | 19.05 mm |
| B | 7,9375 mm |
| C | 7,9375 mm |
| Weight | 0,048 Kg |
| Size (mm) | 19.05x41.275x7.9375 |
| Width (mm) | 7,9375 |
| Bearing number | KLNJ3/4 |
| Bore Diameter (mm) | 19.05 |
| Outer Diameter (mm) | 41,275 |
| (Grease) Lubrication Speed | 17000 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 8,2 kN |
| Basic static load rating (C0) | 4,4 kN |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



KLNJ3/4 PDF download