- Loyal
- KLNJ1/4-2Z
KLNJ1/4-2Z Bearing | Loyal
| KLNJ1/4-2Z interchange RHP KLNJ1/4-2Z | |
| KLNJ1/4-2Z cross reference RHP KLNJ1/4-2Z | |
| KLNJ1/4-2Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KLNJ1/4-2Z |
| D | 19,05 mm |
| d | 6,35 mm |
| B | 7,14375 mm |
| C | 7,14375 mm |
| Weight | 0,009 Kg |
| Size (mm) | 6.35x19.05x7.14375 |
| Width (mm) | 7,14375 |
| Bearing number | KLNJ1/4-2Z |
| Bore Diameter (mm) | 6,35 |
| Outer Diameter (mm) | 19,05 |
| Basic dynamic load rating (C) | 2,53 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1,03 kN |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



KLNJ1/4-2Z PDF download