- Loyal
- K26X34X22
K26X34X22 Bearing | Loyal
| K26X34X22 interchange FBJ K26X34X22 | |
| K26X34X22 cross reference FBJ K26X34X22 | |
| K26X34X22 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | K26X34X22 |
| D | 34 mm |
| d | 26 mm |
| T | 22 mm |
| Weight | 0,041 Kg |
| Size (mm) | 26x34x22 |
| Width (mm) | 22 |
| Bearing number | K26X34X22 |
| Bore Diameter (mm) | 26 |
| Outer Diameter (mm) | 34 |
| (Grease) Lubrication Speed | 10000 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 24,2 kN |
| Basic static load rating (C0) | 30 kN |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



K26X34X22 PDF download