- Loyal
- MF137ZZ
MF137ZZ Bearing | Loyal
| MF137ZZ interchange ISB MF137ZZ | |
| MF137ZZ cross reference ISB MF137ZZ | |
| MF137ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | MF137ZZ |
| D | 13 mm |
| d | 7 mm |
| B | 3 mm |
| C | 3 mm |
| Bf | 0,6 mm |
| Df | 14,2 mm |
| r min. | 0,2 mm |
| Size (mm) | 7x13x3 |
| Width (mm) | 3 |
| Bearing number | MF137ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 7 |
| Outer Diameter (mm) | 13 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,42 kN |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



MF137ZZ PDF download