- Loyal
- MF137ZZ
MF137ZZ Bearing | Loyal
| MF137ZZ interchange ISO MF137ZZ | |
| MF137ZZ cross reference ISO MF137ZZ | |
| MF137ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | MF137ZZ |
| D | 13 mm |
| d | 7 mm |
| B | 4 mm |
| D1 | 14,6 mm |
| C1 | 0,8 mm |
| r min. | 0,15 mm |
| Size (mm) | 7x13x4 |
| Width (mm) | 4 |
| Bearing number | MF137ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 7 |
| Outer Diameter (mm) | 13 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



MF137ZZ PDF download