- Loyal
- CBK-263
CBK-263 Bearing | Loyal
| CBK-263 interchange FLT CBK-263 | |
| CBK-263 cross reference FLT CBK-263 | |
| CBK-263 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-263 |
| D | 160 mm |
| d | 100 mm |
| T | 40 mm |
| B | 41 mm |
| Size (mm) | 100x160x40 |
| Width (mm) | 40 |
| Bearing number | CBK-263 |
| Bore Diameter (mm) | 100 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



CBK-263 PDF download