- Loyal
- CBK-261
CBK-261 Bearing | Loyal
| CBK-261 interchange FLT CBK-261 | |
| CBK-261 cross reference FLT CBK-261 | |
| CBK-261 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-261 |
| D | 127 mm |
| d | 60 mm |
| T | 36,513 mm |
| B | 36,513 mm |
| Size (mm) | 60x127x36.513 |
| Width (mm) | 36,513 |
| Bearing number | CBK-261 |
| Bore Diameter (mm) | 60 |
| Outer Diameter (mm) | 127 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



CBK-261 PDF download